مرکبات

گیاه‌شناسی

مرکبات از خانواده Rutaceae و زیرخانواده Aurantioideae هستند. مرکبات گیاهانی بوته­ای، درختچه­ای با شاخ و برگ متراکم و یا درختی با گل­های سفید مایل به ارغوانی هستند. گل­ها دارای 8-4 گلبرگ ضخیم سفید، قرمز یا ارغوانی رنگ، 5-4 کاسبرگ و 32-16 پرچم هستند. گل مرکبات با داشتن بوی عطر و شهد فراوان، توجه حشرات به ویژه زنبورعسل را به خود جلب می نماید.

از سیستم­های متفاوتی جهت طبقه­بندی گیاهان این خانواده از حدود صد سال قبل تاکنون استفاده شده است. اولین سیستم طبقه‌بندی در سال­های 1875 و 1896 به ترتیب توسط هوکر و انگلر براساس مشخصه­های مرفولوژیکی و منشاء فرضی گونه­ها ارایه شد. این دو گیاهشناس در مطالعات خود وجود چند جنینی و اهمیت آن را نادیده گرفتند. این در حالی بود که هنوز فناوری لازم در ارتباط با زیست­شناسی مولکولی جهت طبقه‌بندی این گیاهان کسب نشده بود. در طی نیمه قرن نوزدهم، سوئینگل مرکبات را به دو زیر تحت خانواده Clauseneae و Citreae بر مبنای مشخصات ظاهری و نیز اهمیت و جنبه­های کاربردی آنها تقسیم نمود.

 

سوئینگل در طبقه­بندی خود مرکبات را به سه دسته مرکبات حقیقی، دسته نزدیک به مرکبات و مرکبات اولیه و در مجموع تحت یک گروه به نام Citrinae قرار داد. در گروه حقیقی شش جنس جای گرفت که برای جنس سیتروس، 16 گونه پیشنهاد نمود. تاناکا (1977) گیاه شناس ژاپنی طبقه­بندی وسیع­تری را انتخاب و پیشنهاد کرد. براساس این طبقه­بندی اختلافات بین گیاهان مستلزم تقسیم­بندی بیشتری است. به همین جهت در جنس سیتروس، 162 گونه قرار داده می­شود. تاناکا عقیده داشت که نمی­توان دورگ­های متعدد را مشابه به نظر سوئینگل در داخل یک گونه جمع کرد. تفاوت عمده موجود در این دو نوع طبقه­بندی در نحوه قرارگیری نارنگی­ها در این سیستم طبقه­بندی است. سوئینگل همه نارنگی­ها را به استثنای C. tachiabana (یک گونه وحشی از ژاپن) و  C. indica (یک گونه وحشی در هند) را در یک گونه C. reticulate قرار داد. در حالیکه تاناکا نارنگی­ها را به 36 گونه مجزا تقسیم نمود. در طبقه­بندی دیگری که هوگس  انجام داد گونه­های جنس سیتروس را 36 عدد دانسته که در وجود 16 گونه با طبقه­بندی سوئینگل و 20 گونه با طبقه بندی تاناکا مشترک است.

در اواسط دهه 1970 دو محقق به نامهای بارت و رودز با مطالعه فیلوژنتیکی مرکبات، حدود 146 مشخصه مورفولوژیکی و بیوشیمیایی در درخت، برگ، گل و میوه معرفی نمودند. آنها در نهایت فقط سه نوع مرکبات به نام­های  C. medica, C. reticulate و C. geandis or C. maxima را پیشنهاد نمودند. در حال حاضر از اطلاعات بیوشیمیایی حاصل از روش­هایی چون الکتروفروز پروتئین­ها، آیزوزایم‌ها(Isozyme) ، ریزماهواره­ها (Microsatellite) و آنالیز ژنوم­ها به منظور شناسایی روابط بوتانیکی مرکبات استفاده می­شود. از روش RFLP به منظور مطالعه روابط فیلوژنتیک مرکبات و طبقه­بندی آنها استفاده می­شود. روش RAPD نسبت به روش قبلی ارزان تر بوده و جهت بررسی­های فیلوژنتیکی کاربرد دارد.

برخی منابع از اسامی که اشاره به والدین دو رگه دارند استفاده نموده­اند. رایج­ترین این گروه­ها شامل Tangelo (دورگ تانجرین و گریپ­فروت)، Orangelo (دورگ پرتقال و گریپ­فروت)، Citradia (دورگ پونسیروس و نارنج)، Citrangquat (دورگ سیترنج و کامکوات)، Lemonine (دورگ لمون و لایم) و Citrange (دورگ پرتقال و پونسیروس) است. این نام­گذاری در تشخیص برخی از دورگ­ها مفید است اما قابلیت استفاده به صورت نامحدود را ندارد. همانطور که در جدول 2-1 مشاهده می‌شود، طبقه­بندی سوئینگل ساده و جامع بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرد.

نام فارسی

 

نام رایج انگلیسی

 

طبقه­بندی سوئینگل

لیمو ترش

 

Lime

 

C. aurantifoliaChristm

نارنج

 

Sour orange

 

C. aurantium L.

-

 

(an Indian species)

 

C. indica Tan.

سلطان مرکبات

 

Pummelo, Shaddock

 

C. maximaMerril;

or C. grandisOsbeck

لیمو شیرین

 

Lemon

 

C. limon (L.) Burm. F.

بالنگ یا بادرنگ

 

Citron

 

C. medica L.

گریپ­فروت

 

Grapefruit

 

C. paradiseMacf.

نارنگی

 

Manderin, Tangerine

 

C. reticulate Blanco

پرتقال

 

Sweet orange

 

C. sinensisOsbeck

-

 

A Japanese species

 

C. tachibana (Mak.) Tan.

 

وضعیت گل

در جنس سیتروس گل­ها به صورت منفرد در محور برگ­ها و یا خوشه­ای در محور شاخه­های کوتاه تشکیل می‌شوند. گل­آذین­ها از جوانه­های رویشی محوری در حال خواب تشکیل شده و مریستم انتهایی تبدیل به جوانه انتهایی گل می­شود. گل­های مرکبات بر حسب گونه ممکن است از دو نوع کامل یا نر بوده و یا اینکه تمامی گل­ها از نوع کامل باشند. تعداد گل­های نر به شرایط محیطی و رقم بستگی دارد. کم برگی، دمای پایین در زمان تشکیل گل، کمبود مواد غذایی (در پرتقال شاموتی(Shamouti) کمبود روی) و بالاخره گل­های آخر فصل سبب افزایش سقط مادگی و در نتیجه افزایش گل­های نر می­شود.

گل­ها از 8-4 گلبرگ ضخیم و کشیده و 5-4 کاسبرگ تشکیل شده است. پرچم­ها معمولاً چهار برابر تعداد گلبرگ­ها است و در برخی گونه­ها به 10-6 برابر نیز می­رسد. پرچم­ها در مقایسه با مادگی در طول نمو کمتر از بین رفته و توانایی بیشتری در رسیدن به نمو کامل دارند. بساک­ها شامل دو کیسه گرده است که به صورت طولی شکافته می­شوند. تخمدان دارای 14-6 برچه بیضوی متصل به خامه خیلی باریک و گاهی متورم و پهن بوده که به کلاله کروی ختم می­شود. سطح کلاله پوشیده از موهای ضخیمی است که با فرارسیدن زمان لقاح، مواد چسبنده­ای ترشح می­نماید که به اتصال دانه گرده در سطح کلاله کمک کرده و جوانه زدن آن را موجب می­شود. کلاله یک یا چند روز قبل از باز شدن گل پذیرای دانه گرده بوده و تا چند روز این حالت را حفظ می‌کند. رنگ بساک پرچم­ها در مرحله بلوغ زرد روشن است و چنانچه بساک، گرده ناقص و غیرفعال داشته باشد، کرم یا سفید رنگ خواهد بود. به دلیل چسبناکی دانه گرده در مرکبات، باد نقش موثری در گرده افشانی نداشته و این عمل بیشتر توسط حشرات انجام می­شود. نوع گرده افشانی مرکبات بر حسب گونه متفاوت بوده و به‌صورت­های خودگشن، خودگشن – دگرگشن و پارتنوکارپ هستند. لیموترش عموماً خودگشن، لیموشیرین خودگشن و پارتنوکارپ، پرتقال برحسب رقم دگرگشن و پارتنوکارپ بوده و نارنگی­ها نیز اکثراً دگرگشن گزارش شده­اند.

زیست­شناسی گل

زمان گلدهی در مرکبات به شدت تحت تاثیر عوامل محیطی خصوصاً دما و رطوبت خاک است. اغلب گونه­های مرکبات در نواحی نیمه‌گرمسیري با زمستان­های سرد فقط یکبار در سال و در اوایل بهار گل می­دهند. در این نواحی عمل گل­انگیزی در اواسط دی­ماه صورت می­گیرد. گل­ها در جوانه­های محوری روی شاخه­های رویشی تشکیل شده در سال جاری (هر دو رشد بهاره و تابستانه در اواخر تیر تا شهریور) بوجود می­آیند. بنابراین جوانه­های گل در جوانه­های 12 ماهه (از رشد بهاره) یا 6-5 ماهه (از رشد تابستانه) اتفاق می­افتد. پرتقال، گریپ­فروت و هیبریدهای نارنگی از این حالت تبعیت می­نمایند. در نواحی گرمسیري و ساحلی ممکن است درختان در طول سال چندین بار گل داده و یا اینکه دوره گلدهی بسیار طولانی داشته باشند. در لیمو و لایم­ها گلدهی در دو فصل سال رخ می­دهد. عواملی چون بیماری­ها بارندگی یا آبیاری بعد از یک دوره خشکی سبب تسریع در گلدهی مرکبات می­شود. لیمو تاهیتی که به تنش آبی مقاوم است تعداد گل بیشتری نسبت به انواع با درجه مقاومت کمتر تولید می­کند. آغازش گل­ها در طول بازشدن جوانه، در پاسخ به تحریک ایجاد شده توسط دماهای پایین زمستان اتفاق می­افتد. دماهای سرد باعث بیداری جوانه­ها از رکود و بلافاصله تحریک به گلدهی می­شود لیکن پاسخ به نیاز سرمایی توسط واکنش مریستم­ها به رشد، کامل می­شود. معمولاً دماهای زیر 25 درجه­سانتی­گراد به مدت چند هفته جهت انگیزش جوانه­های گل کافی مورد نیاز است.

گل­ها در مرکبات دوجنسی بوده و به صورت منفرد یا گروه­های کوچک در محور برگ و روی شاخه­های جوان تشکیل می­شوند. زمان نمو گل­های موجود در یک گل­آذین تا حد زیادی با هم فرق دارد. جوانه­های محوری گل بعد از نمو جوانه انتهایی شروع به نمو می­نمایند. گلبرگ­ها ابتدا در درون جوانه و به‌صورت فلسی روی هم قرار دارند ولی با باز شدن و نمو گل خصوصاً در مرحله بلوغ به میزان زیادی از هم فاصله می­گیرند. پرچم­ها و گلبرگ‌ها روی نهنج و درست زیر صفحه­ای کوتاه و حلقه مانند تشکیل می­شوند. بساک­ها در کنار و یا نزدیک به سطح کلاله قرار داشته و مادگی را احاطه می­نمایند. هر بساک از دو کیسه گرده تشکیل شده که به صورت طولی شکافته می­شوند. تخمدان از 15-8 برچه تشکیل شده است. در مراحل اولیه رشد، در داخل مادگی دیواره­ای وجود دارد که در حقیقت ترکیبی از برچه­های جوان است. برچه­ها به تدریج به طرف بالا رشد نموده و حاشیه آنها به طرف داخل و برآمدگی مرکزی متمایل می­شوند. جفت در زاویه داخلی حفره هر یک از برچه­ها شروع به رشد نموده و تخمک­ها را به تخمدان متصل می­نماید. هر تخمک بالغ شامل ناف، خورش، کیسه جنینی با هشت سلول و دو پوشش احاطه کننده است. دانه­های گرده مرکبات چسبناک بوده و گل­ها توسط حشرات به دلیل رنگ جذاب و شهد زیاد، درشت بودن جام گل، عطر فراوان گل جذب شده و بدینوسیله خودگرده­افشانی یا دگرگرده­افشانی می­شوند. در شرایط مطلوب، هشت روز پس از گرده­افشانی عمل لقاح صورت می­گیرد اما گاهی این مدت تا چهار هفته نیز طول می­کشد.

 

برخی ارقام دارای گرده غیرزنده (پرتقال واشنگتن ناول) بوده و تولید میوه­های پارتنوکارپیک نموده هر چند که در آنها عمل گرده­افشانی صورت نگرفته است. در گونه­های غیر پارتنوکارپیک، حجمه بالایی از رشد تخمدان بعد از یک گرده­افشانی موفقیت آمیز و شروع رشد میوه که معمولاً همراه با یک ریزش تحریکی گلبرگ­ها است رخ می­دهد. اعتقاد بر این است که این تغییرات توسط فیتوهورمون­ها تنظیم می­شوند.

گرده­افشانی

انتقال دانه گرده از بساک به کلاله را گرده­افشانی گویند. عوامل انتقال دانه گرده بسته به نوع گیاه متفاوت است. در مرکبات میزان توانایی فعالیت گرده­ها بسته به نوع گونه­ها و ارقام، متفاوت است. پرتقال واشنگتن ناول فاقد دانه گرده زنده است و نارنگی ساتسوما به میزان خیلی کمی تولید می­کند. واریته­های گریپ­فروت بدون بذر مثل مارش حدود 15-5 درصد گرده مناسب دارند. بیشتر ارقام پرتقال و لمون درصد متوسطی از گرده زنده به میزان کمتر از 25 درصد دارند. غالب ارقام نارنگی­های ماندارین و پومولو دارای درصد بالایی از گرده فعال هستند. پدیده نرعقیمی از شاخص­ترین خصوصیات مرکبات است اما میوه­های بدون بذر می­تواند در اثر هر دو حالت نرعقیمی و یا پارتنوکارپی تولید شود. زمان سقط بساک در مرکبات در طول مرحله آغازش نمو بساک رخ داده و هیچگونه دانه گرده­ای تولید نمی­شود.

 

معمولاً بیش از 80 درصد گل­ها قبل از ساعت 13 بعداز ظهر باز می­شوند. در همین زمان نیز بساک­ها شروع به باز شدن می­نمایند. در پومولوها این پدیده در گل­های ناشکفته نیز رخ می­دهد. برای لقاح مصنوعی، گل­های اولیه که نسبتاً بزرگتر از گل­های مراحل بعدی همان درخت است، انتخاب می­شوند. پرچم­ها، کاسبرگ­ها و گلبرگ­ها قبل از باز شدن طبیعی حذف شده و تا زمان رسیدن کلاله، گل مورد نظر در داخل کیسه­های پارچه­ای یا کاغذی قرار داده می­شود. پرچم­های نارس اگر 24-12 ساعت در دمای اطاق قرار گیرند شکوفا می­شوند. نگهداری گرده‌ها در انبار خشک و در ظروف سربسته و در دمای چهار درجه سانتی­گراد یا کمتر به مدت 5 هفته قابل نگهداری هستند. در صورت نیاز به نگهداری طولانی­تر، کنترل رطوبت و انتخاب دماهای پایین ضروری است. گرده­افشانی در زمانی که کلاله حداکثر پذیرش و چسبندگی را دارد انجام می­شود. پس از لقاح مصنوعی، گل­ها باید با استفاده از سرپوش­های پارچه­ای نازک و یا پاکت­های کاغذی از بازدید حشرات به ویژه زنبورعسل محفوظ بماند. در این زمینه از کاربرد کیسه­های پلاستیکی باید خودداری نمود.

 

باید مراقب بود که برگ شاخه­هایی که گل­های آنها تلقیح شده است حذف نشود چون تشکیل میوه در گل‌آذین‌ها و شاخه­های برگدار از وضعیت بهتری برخوردار است. حدود دو هفته بعد از گرده­افشانی پاکت­های کاغذی جهت جلوگیری از بروز بیماری یا آفت برداشته می­شود. کلیه شاخه­های گرده­افشانی شده بوسیله برچسب­های واضح علامت گذاری می­شوند. با گذشت چند هفته و با تشکیل میوه جهت محافظت میوه­ها تا زمان برداشت، می­توان شاخه­های میوه­ده را توسط کیسه­های توری پوشاند. در زمان بلوغ، میوه­ها برداشت شده و بذور به دقت از بذر خارج می­شوند. بذرها شسته شده و جهت جلوگیری از فعالیت قارچ عامل پوسیدگی قهوه‌ای به مدت 10 دقیقه در آبگرم 5/51 درجه سانتی­گراد قرار داده و سپس با محلول یک درصد 8- هیدروکسی کوئینولین سولفات تیمار نمود. در پایان این تیمارها، بذرها در محلی با تهویه مناسب قرار داده تا خشک شوند. بذور مرکبات به خشک شدن حساس هستند. عمر انباری بذور مرکبات متفاوت بوده و تا هشت ماه قابل نگهداری هستند. بذور نارنج سه برگ تا بیش از دو سال قابلیت نگهداری دارند. باید دقت نمود که بذرها در درون عصاره میوه و یا داخل آب به مدت زیاد باقی نمانند.

محصولات آموزشی مربوط به مرکبات

کشت مرکبات, آبیاری درختان مرکبات, کود آبیاری باغات مرکبات, پیوند درخت مرکبات, هرس مرکبات, نحوه نمونه گیری از برگ درخت مرکبات جهت آزمون برگ, مبارزه با علف های هرز مرکبات, مبارزه با راب و حلزون آفت مرکبات, مبارزه با کنه قرمز آفت مرکبات, مبارزه با مگس مدیترانه ای آفت مرکبات, برداشت اصولی مرکبات برداشت مرکبات, نگهداری مرکبات, درجه بندی مرکبات, بسته بندی مرکبات, ذخیره سازی مرکبات, انبار مرکبات

مجموعه کامل آموزش مرکبات

مجموعه کامل آموزش مرکبات کاملا به زبان فارسی 1 عدد دی وی دی ( اورجینال ) قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به نصب دارای گارانتی تعویض در صورت… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی هرس درختان مرکبات, فیلم آموزشی هرس مرکبات, هرس مرکبات, هرس درختان مرکبات, چگونگی هرس مرکبات, ابزار لازم برای هرس مرکبات

فیلم آموزش هرس مرکبات

فیلم آموزشی هرس مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی دی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
مرکبات, برداشت مرکبات, نگهداری مرکبات, درجه بندی مرکبات, بسته بندی مرکبات, فیلم آموزشی برداشت و نگهداری و درجه بندی و بسته بندی مرکبات

فیلم آموزشی برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکبات

فیلم آموزشی راهکارهای برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کشت مرکبات, نرم افزار آموزشی کاشت مرکبات, کاشت مرکبات, کشت مرکبات, آبیاری مرکبات, کودها و تغذیه گیاهی مرکبات, آفات مرکبات, بیماریهای مرکبات, مدیریت علفهای هرز مرکبات, کاشت پرتقال, کاشت لیمو, کاشت نارنگی

نرم افزار آموزشی کشت مرکبات

نرم افزار آموزشی کشت مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به نصب دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید

محصولات آموزشی مربوط به باغبانی - میوه کاری با امکان خرید پستی

کشت مرکبات, آبیاری درختان مرکبات, کود آبیاری باغات مرکبات, پیوند درخت مرکبات, هرس مرکبات, نحوه نمونه گیری از برگ درخت مرکبات جهت آزمون برگ, مبارزه با علف های هرز مرکبات, مبارزه با راب و حلزون آفت مرکبات, مبارزه با کنه قرمز آفت مرکبات, مبارزه با مگس مدیترانه ای آفت مرکبات, برداشت اصولی مرکبات برداشت مرکبات, نگهداری مرکبات, درجه بندی مرکبات, بسته بندی مرکبات, ذخیره سازی مرکبات, انبار مرکبات

مجموعه کامل آموزش مرکبات

مجموعه کامل آموزش مرکبات کاملا به زبان فارسی 1 عدد دی وی دی ( اورجینال ) قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به نصب دارای گارانتی تعویض در صورت… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی کاشت و داشت و برداشت خرما, کاشت خرما, کشت خرما, برداشت خرما, آفات خرما, تغذیه خرما, کوددهی خرما, آبیاری خرما, هرس خرما, ازدیاد خرما, نگهداری خرما, فرآورده های خرما, احداث نخلستان, ارقام خرما, بسته بندی خرما, انبارداری خرما

فیلم آموزشی کاشت، داشت و برداشت خرما

فيلم آموزشی كاشت، داشت و برداشت خرماکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی احداث و احیای تاکستان دیم, انگور دیم, تاکستان دیم, احداث تاکستان دیم, کاشت انگور دیم, کشت انگور دیم, زمین تاکستان دیم

فیلم آموزشی احداث و احیای تاکستان دیم

فیلم آموزشی احداث و احیای تاکستان دیمکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی هرس درختان انگور, فیلم آموزشی هرس انگور, هرس انگور, هرس درختان انگور, چگونگی هرس انگور, ابزار لازم برای هرس انگور, هرس فرم دهی انگور, هرس بازدهی انگور, هرس خزنده انگور, هرس پاچراغی انگور, هرس چفته انگور, هرس کوردون انگور, هرس روسیمی انگور, هرس خشک انگور, هرس سبز انگور

فیلم آموزشی هرس درختان انگور

فیلم آموزشی هرس درختان انگور کاملا به زبان فارسی شامل 1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کشت انگور، نرم افزار آموزشی کاشت انگور،مشخصات عمومی انگور، ارقام و واریته های انگور، احداث موستان، مدیریت موستان، آبیاری انگور، کود و تغذیه انگور, آفات انگور، بیماریهای انگور، برداشت انگور

نرم افزار آموزشی کشت انگور

نرم افزار آموزشی کشت انگورکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبدون نیاز به نصبدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی هرس درختان سیب, فیلم آموزشی هرس سیب, هرس سیب, هرس درختان سیب, چگونگی هرس سیب, ابزار لازم برای هرس سیب

فیلم آموزشی هرس درختان سیب

فیلم آموزشی هرس درختان سیبکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
مرکبات, برداشت مرکبات, نگهداری مرکبات, درجه بندی مرکبات, بسته بندی مرکبات, فیلم آموزشی برداشت و نگهداری و درجه بندی و بسته بندی مرکبات

فیلم آموزشی برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکبات

فیلم آموزشی راهکارهای برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی هرس درختان مرکبات, فیلم آموزشی هرس مرکبات, هرس مرکبات, هرس درختان مرکبات, چگونگی هرس مرکبات, ابزار لازم برای هرس مرکبات

فیلم آموزش هرس مرکبات

فیلم آموزشی هرس مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی دی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
گردو, کاشت گردو, کشت گردو, آموزش کاشت گردو, آموزش کشت گردو, نرم افزار آموزشی کاشت گردو, مشخصات گردو, اهمیت گردو, خواص گردو, مواد تشکیل دهنده گردو, گردو آمریکایی, لرگ, پیوند گردو, جوانه زنی گردو, میوه گردو, آللوپتی گردو

مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت گردو

کاملترین مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت گردو 1عدد سی دی کاملا به زبان فارسی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
Macroelemants, نرم افزار آموزشی کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی, نقش ازت در درختان میوه, علائم كمبود و بیش بود ازت, راههای پیشگیری از كمبود و بیش بود ازت, فسفر, نقش فسفر در درختان میوه, پتاسیم, نقش پتاسیم در درختان میوه, كلسیم, نقش كلسیم در درختان میوه, منیزیم, نقش منیزیم در درختان میوه, گوگرد, نقش گوگرد در درختان میوه, گلهای زینتی

نرم افزار آموزشی کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی

نرم افزار آموزشی کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی کاملا به زبان فارسی۱ عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و کارکرد ساده و… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
Micronutrients, عناصر کم مصرف در کشاورزی, اهمیت عناصر در گیاهان زراعی و باغی, اهمیت  بـُر در تغذیه گیاهان زراعی و باغی, اهمیت  كلر‌ در تغذیه گیاهان زراعی و باغی, اهمیت  مس‌ در تغذیه گیاهان زراعی و باغی, اهمیت  آهن‌ در تغذیه گیاهان زراعی و باغی, اهمیت  منگنز در تغذیه گیاهان زراعی و باغی, اهمیت  مولیبدن در تغذیه گیاهان زراعی و باغی

نرم افزار آموزشی استفاده از عناصر کم مصرف در کشاورزی (محصولات زراعی و باغی)

نرم افزار آموزشی استفاده از عناصر کم مصرف در کشاورزی (محصولات زراعی و باغی) کاملا به زبان فارسی۱ عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
مراقبت سیب پاکوتاه, نگهداری سیب پاکوتاه, بهترین رقم سیب پاکوتاه, پرورش سیب پاکوتاه, مالینگ مرتون, آبیاری سیب پاکوتاه

فیلم آموزشی نگهداری و مراقبت از درختان سیب پاکوتاه یا مالینگ مرتون

فیلم آموزشی نگهداری و مراقبت از درختان سیب پا کوتاه یا مالینگ مرتون کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپ دارای… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
پیوند انگور, فیلم آموزشی پیوند انگور, مزایای پیوند انگور, آموزش پیوند انگور, پیوند اسکنه, پیوند نیمانیم, پیوند شکمی, پیوند چیپ, جوان سازی درختان انگور, باغ یکدست, انگور تجاری, کشمش تجاری

فیلم آموزشی پیوند درختان انگور

فیلم آموزشی پیوند درختان انگور کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی هرس درختان زیتون, فیلم آموزشی هرس زیتون, هرس زیتون, هرس درختان زیتون, چگونگی هرس زیتون, ابزار لازم برای هرس زیتون

فیلم آموزشی هرس درختان زیتون

فیلم آموزشی هرس درختان زیتونکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کشت مرکبات, نرم افزار آموزشی کاشت مرکبات, کاشت مرکبات, کشت مرکبات, آبیاری مرکبات, کودها و تغذیه گیاهی مرکبات, آفات مرکبات, بیماریهای مرکبات, مدیریت علفهای هرز مرکبات, کاشت پرتقال, کاشت لیمو, کاشت نارنگی

نرم افزار آموزشی کشت مرکبات

نرم افزار آموزشی کشت مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به نصب دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
آموزش برداشت و فرآوري زيتون (زيتون شور)

آموزش برداشت و فرآوري زیتون

آموزش برداشت و فرآوري زيتون (زيتون شور) آموزش برداشت و فرآوري زيتون (زيتون شور)شامل 1 سي دي آموزش تصويريبه زبان فارسی قابل نمایش در کلیه دستگاه های… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی تهیه کشمش, کشمش, تهیه کشمش, مرحله برداشت انگور, بسته بندی کشمش, تهیه کشمش سنتی, تهیه کشمش صنعتی, خشک کردن انگور

فیلم آموزشی تهیه کشمش

فيلم آموزشی تهیه کشمشکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی دی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فندق, فیلم آموزشی کاشت فندق, کاشت فندق, کشت فندق, ارقام فندق, آفات فندق, مبارزه با آفات فندق, روش مبارزه با آفت چوبخوار فندق, اهمیت فندق, ارزش غذایی فندق, فیلم آموزشی کاشت فندق, خاک مناسب برای کاشت فندق, مشخصات درخت فندق

فیلم آموزشی كاشت و باغبانی فندق

فیلم آموزش كاشت و باغبانی فندق کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کاشت و داشت و برداشت بادام, کاشت بادام, کشت بادام, برداشت بادام, آفات بادام, تغذیه بادام, کوددهی بادام, آبیاری بادام, هرس بادام, ازدیاد بادام, نگهداری بادام, ارقام خیلی زود گل بادام, ارقام زود گل بادام, ارقام متوسط گل بادام, ارقام دیر گل بادام, ارقام خیلی دیر گل بادام, رقم مناسب بادام, فرآورده های بادام, احداث باغ بادام, انتخاب زمین برای باغ بادام

کاشت، داشت و برداشت بادام

كاملترين مجموعه آموزشی كاشت، داشت و برداشت بادامکاملا به زبان فارسی1 عدد دی وی دی ( اورجینال )قابل اجرا و استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
آموزش کاشت و داشت و برداشت پسته, آموزش مدیریت باغ پسته, کاشت پسته, برداشت پسته, آبیاری پسته, ارقام پسته, احداث باغ پسته, هرس پسته, آفات پسته, بیماری های پسته, تکثیر و ازدیاد پسته, بسته بندی پسته

مجموعه نرم افزارهای آموزشی کاشت، داشت و برداشت پسته

مجموعه نرم افزارهای آموزشی کاشت، داشت و برداشت پسته 1 عدد سی دی ( شامل دو نرم افزار آموزشی در مورد پسته)کاملا به زبان فارسیبدون نیاز به نصب ( اجرا… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کاشت, داشت و برداشت زیتون, کاشت زیتون, کشت زیتون, برداشت زیتون, آفات زیتون, بیماری های زیتون, تغذیه زیتون, کوددهی زیتون, آبیاری زیتون, هرس زیتون, ازدیاد زیتون, نگهداری زیتون, فرآورده های زیتون, احداث باغ زیتون, انتخاب زمین برای باغ زیتون

نرم افزار آموزشی کاشت،داشت و برداشت زیتون

نرم افزار آموزشی کاشت،داشت و برداشت زیتون کاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و کارکرد ساده و رواندارای گارانتی تعویض… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کاشت و داشت و برداشت انار, کاشت انار, کشت انار, برداشت انار, آفات انار, تغذیه انار, کوددهی انار, آبیاری انار, هرس انار, ازدیاد انار, نگهداری انار, فرآورده های انار, احداث باغ انار, انتخاب زمین برای باغ انار

آموزش کاشت انار

کاملترین مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت انار کاملا به زبان فارسیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبدون نیاز به نصب ( اجرا بصورت آتوران )این مجموعه… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
آموزش کشت توت فرنگی در گلخانه, فیلم آموزش کشت توت فرنگی در گلخانه, کشت توت فرنگی, کاشت توت فرنگی, ارقام توت فرنگی, روشهای مختلف کشت توت فرنگی, گلخانه توت فرنگی

آموزش کشت توت فرنگی در گلخانه

فیلم آموزشی کاشت - داشت - برداشت توت فرنگی در گلخانه کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قیمت: 3500 تومان قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپ… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
آموزش کاشت سیب, تاریخچه سیب, شناخت گونه های سیب, آشنایی با طعم سیب ها, نحوه پرورش سیب, شروع به احداث باغ, بررسی موقعیـت فعلی کاشت سیب, آموزش گرده افشانی, نحوه کاستن از بار درخت, شناخت و از بین بردن آفات, آموزش کامل و صحیح برداشت, نحوه تجارت سیب, چگونگی کاربردها, شناخت ابعاد فرهنگی

آموزش کاشت سیب

آموزش کاشت سیب کاملترین مجموعه آموزشی کاشت سیب 1 عدد سی دی کاملا به زبان فارسی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی کاشت و داشت و برداشت خرما, کاشت خرما, کشت خرما, برداشت خرما, آفات خرما, تغذیه خرما, کوددهی خرما, آبیاری خرما, هرس خرما, ازدیاد خرما, نگهداری خرما, فرآورده های خرما, احداث نخلستان, ارقام خرما, بسته بندی خرما, انبارداری خرما

نرم افزار آموزشی کاشت، داشت و برداشت خرما

نرم افزار آموزشی كاشت، داشت و برداشت خرماکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نياز به نصب ( داراي آتوران) و كاركردي… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
اشتغال زایی با پرورش میوه های گلخانه ای

اشتغال زایی با پرورش میوه های گلخانه ای

اشتغال زایی با پرورش میوه های گلخانه ایهم اکنون استارت کار خود را با مجموعه آموزشها و ترفندهای ما بزنیدبا مجموعهع آموزشی ما صاحب مهارت هایی شوید که… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید

محصولات آموزشی مربوط به باغبانی - درختکاری با امکان خرید پستی

صنوبر کاری, کاشت صنوبر, آموزش کاشت صنوبر, فیلم آموزشی صنوبرکاری, نهال صنوبر, قلمه صنوبر, زراعت چوب, درختان سریع الرشد, کسب درآمد از کاشت درخت, جلوگیری از فرسایش خاک

فیلم آموزشی صنوبر کاری – زراعت چوب

فیلم آموزشی صنوبر کاری – زراعت چوب کاملا به زبان فارسی 1 عدد دی وی دی ( اورجینال ) قابل پخش در دی وی دی پلیر، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
نرم افزار آموزشی درختکاری, فیلم آموزشی نهال کاری, انتخاب نهال, گودال کاشت نهال, خاک برای نهال, قیم برای نهال, نهال های گلدانی, نهال های گونی پیچ, آبیاری نهال, انتخاب نهال مناسب, نهال سالم

نرم افزار آموزشی درختکاری به همراه فیلم آموزشی نهال کاری

نرم افزار آموزشی درختکاری به همراه فیلم آموزشی نهال کاری کاملا به زبان فارسی1 عدد دی وی دی ( اورجینال )قابل اجرا و استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ اين… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی کاشت درختان مثمر, کاشت درختان مثمر, کشت درختان مثمر, کاشت درخت در زمین شیب دار, کاشت درخت در زمین کم بازده, استفاده از سوپر جاذب, استفاده از سامانه آبگیر

فیلم آموزشی کاشت درختان مثمر در اراضی شیب دار و کم بازده با استفاده از سامانه های آبگیر و سوپر جاذب ها

فیلم آموزشی کاشت درختان مثمر در اراضی شیب دار و کم بازده با استفاده از سامانه های آبگیر و سوپر جاذب هاکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزش علمی و عملی هرس درختان, هرس درخت, هرس درختان میوه, هرس اصولی درخت, هرس علمی درخت, هرس عملی درخت

فيلم آموزش عملي هرس درختان

فيلم آموزش عملي هرس درختان کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید
فیلم آموزشی تکنیک های پیوندزنی, فیلم آموزشی پیوندزنی, پیوند زدن درختان, انواع پیوند, علل پیوند, وسایل مورد نیاز پیوند, ابزار مورد نیاز پیوند, انتخاب پیوندک, پیوند گردو

فيلم آموزشي تکنیک‌های پیوند زنی + پیوندزنی درختان گردو(2 عدد سی دی)

فيلم آموزشي تکنیک‌های پیوند زنی + پیوندزنی درختان گردو(2 عدد سی دی)کاملا به زبان فارسی 2 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای… برای توضیحات بیشتر در مورد این محصول کلیک کنید

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی توسط شرکت زرین گیاه، توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم.

تولید طبق نیاز و سلیقه شما. بصورت ریشه لخت، کیسه ای، گلدانی و ...

تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه 09147297295 ( تهیه نشاء و قلمه )

آویشن باغی اسطوخودوس بادرنجبویه به لیمو فیسالیس مریم گلی دارویی سنبل الطیب اروپایی گاوزبان ایرانی
آویشن باغی
اسطوخودوس بادرنجبویه به لیمو
فیسالیس
مریم گلی سنبل الطیب
گاوزبان ایرانی
تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه برای تهیه نشاء و قلمه
09147297295
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه کلیک کنید
برای دیدن فیلم ها و کلیپ های شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
کلیپ های شرکت زرین گیاه

شمعدانی معطر

تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه برای تهیه نشاء و قلمه و انوع گیاه دارویی بصورت ریشه لخت، کیسه ای و گلدانی
09147297295
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه کلیک کنید

برای دیدن فیلم ها و کلیپ های شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

کلیپ های شرکت زرین گیاه

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی توسط شرکت زرین گیاه، توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم، طبق نیاز و سلیقه شما. بصورت ریشه لخت، کیسه ای، گلدانی و ...

پرفروش ترین نشاء گیاهان دارویی. برای خرید یا آشنایی با هر کدام بر روی آن کلیک کنید یا

با شرکت زرین گیاه تماس بگیرید 09147297295 ( تهیه نشاء و قلمه )

آویشن باغی, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
آویشن باغی
اسطوخودوس, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
اسطوخودوس
بادرنجبویه, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
بادرنجبویه
به لیمو, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
به لیمو
فیسالیس, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
فیسالیس
مریم گلی دارویی, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
مریم گلی دارویی
سنبل الطیب,نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
سنبل الطیب
گاوزبان ایرانی, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
گاوزبان ایرانی
تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه برای تهیه نشاء و قلمه
09147297295
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه کلیک کنید

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

برای ورود به سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر روی همین متن کلیک کنید.

لطفاً برای اطلاع از قیمت به روز نشاء گیاهان دارویی با شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه تماس بگیرید.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

قیمتهای به روز و روزانه در خود سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه وجود دارد. لطفاً برای ورود به سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر روی همین متن کلیک کنید

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

9

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

10

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

11

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

12

گاو زبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

13

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

14

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

برای ورود به سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر روی همین متن کلیک کنید.

لطفاً برای اطلاع از قیمت به روز نشاء گیاهان دارویی با شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه تماس بگیرید.