در حال بارگذاری صفحه لطفا صبر کنید ....

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی توسط شرکت زرین گیاه، توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم.

تولید طبق نیاز و سلیقه شما. بصورت ریشه لخت، کیسه ای، گلدانی و ...

تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه 09147297295 ( تهیه نشاء و قلمه )

آویشن باغی اسطوخودوس بادرنجبویه به لیمو فیسالیس مریم گلی دارویی سنبل الطیب اروپایی گاوزبان ایرانی
آویشن باغی
اسطوخودوس بادرنجبویه به لیمو
فیسالیس
مریم گلی سنبل الطیب
گاوزبان ایرانی
تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه برای تهیه نشاء و قلمه
09147297295
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه کلیک کنید
برای دیدن فیلم ها و کلیپ های شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
کلیپ های شرکت زرین گیاه

مطالب پر بازدید از بخش های مختلف

بخش مطالب ماشین آلات کشاورزی
بنر

شمعدانی معطر

تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه برای تهیه نشاء و قلمه و انوع گیاه دارویی بصورت ریشه لخت، کیسه ای و گلدانی
09147297295
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه کلیک کنید

برای دیدن فیلم ها و کلیپ های شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید

کلیپ های شرکت زرین گیاه

بنر
بنر

 

برای آگاهی از جزئیات یا خرید هر محصول بر روی آن کلیک کنید.

مجموعه پاورپوینت آماده رشته کشاورزی

مجموعه پاورپوینت آماده رشته کشاورزی

آموزش پرورش گل گلخانه ای

آشنایی با پرورش گل گلخانه ای

کاشت زعفران, آموزش کاشت زعفران

کاملترین مجموعه کاشت زعفران

جامع ترین و کاملترین آموزش آبیاری تحت فشار و قطره ای

جامع ترین و کاملترین آموزش آبیاری تحت فشار و قطره ای

آموزش پرورش خیار گلخانه ای

آموزش پرورش خیار گلخانه ای

آموزش کاشت گوجه

آموزش کاشت گوجه

آموزش کاشت خربزه

آموزش کاشت خربزه

نرم افزار آموزشی نکات فنی پرورش و نگهداری گل و گیاهان زینتی

پرورش و نگهداری گل و گیاهان زینتیپایه های مرکبات

پایه­های مرکبات

تولید درختان مرکبات در طول صدها سال در کشورهای تولید کننده از نوع بذری بود. درختان بذری با داشتن دوره نونهالی طولانی، چندین سال فاقد میوه بوده و ضمن داشتن قدرت رشد عمومی زیاد، دارای خارهای زیادی نیز هستند. به همین دلیل ازدیاد بذری مرکبات، به عنوان روشی نامطلوب شناخته شده است. در این حالت، بازگشت سریع سرمایه­گذاری اولیه جهت احداث باغ امکان­پذیر نیست. از طرف دیگر بیشتر ارقام تجاری در حالت بذری به عوامل بیماری‌زای خاکی چون پوسیدگی ریشه و نماتدهای ریشه حساس هستند. در ازدیاد بذری صفات مادری نیز به طور کامل انتقال نیافته و تفرق صفات در نتاج پیش می­آید. چون پدیده جنین­زایی از بافت خورش در برخی گونه­ها و ارقام کم و یا به ندرت رخ می­دهد، امروزه در عموم باغ­های مناطق مرکبات­خیز جهان پیوند پیوندک یک رقم تجاری روی پایه مناسب آن رایج است.

 

 

مهمترین بحث در مورد مرکبات سرما و پایه است. انتخاب پایه مناسب در هر منطقه از نکات بسیار مهم و قابل توجه است. دستیابی به یک باغ مطلوب، متضمن انتخاب پایه­ای است که سیستم ریشه مناسبی را تشکیل دهد. علی­رغم مراقبت­های سالیانه باغ در جهت تامین مواد غذایی و آب، باز هم سیستم ریشه نقش مؤثری در جذب آب و مواد غذایی ایفا می­کند. هم­چنین در گیاه پیوند شده، وجود مشخصه­هایی چون توانایی ذخیره کربوهیدرات در برگ­ها، ساخت برخی هورمون­های رشد و مقاومت به امراض و عوامل نامساعد محیطی اهمیت بسیاری دارد. بیش از بیست مشخصه باغبانی تحت تأثیر پایه قرار دارد. این خصوصیات شامل قدرت رشد و اندازه درخت، عمق ریشه، مقاومت به یخبندان، میزان محصول، کیفیت درونی میوه، تاریخ بلوغ، عادت پذیری و تحمل شرایط خاک مثل شوری یا pH بالای خاک، آب اشباع، مقاومت به نماتدها و بیماری­های پوسیدگی ریشه و بلایت است.

 

بر حسب مهمترین محدودیت­ها و شرایط خاصی که درخت در یک منطقه با آن مواجه است، می­توان پایه مناسبی انتخاب کرد. بنابراین امکان دستیابی به پایه بی نقص وجود ندارد. برای مثال، نارنج در مناطقی مثل اسپانیا، برزیل، کالیفرنیا، آفریقای جنوبی که خطر بیماری ویروسی تریستزا وجود دارد نباید به عنوان پایه استفاده شود، زیرا خیلی سریع رقم پیوندی از بین خواهد رفت. یا آنکه پایه لایم و رافلمون که سبب گسترش شاخه­ها و اسکلت هوایی، پیوندک می­شود در مناطقی که به طور منظم، خطر سرما وجود دارد و یا رافلمون برای نقاطی که احتمال ابتلا به بلایت وجود دارد توصیه نمی­شود. ارقام تجاری و خوردنی مرکبات را در صورتی روی پایه­های پونسیروس تریفولیاتا، سیترنج­ها و سیتروملو پیوند می­کنند که pH خاک پایین باشد. شرایط محیطی منطقه و شرایط خاک از جمله مهم­ترین شرایط انتخاب پایه است. مثلاً پایه نارنج در خاک­های قلیایی و شور به طور گسترده­ای استفاده می­شود. رافلمون با مقاومت به خشکی بالا برای خاک­های شنی قابل استفاده است و یا پونسیروس مناسب برای خاک­های اسیدی و مناطق خنک­تر است. هم­چنین کاریزا سیترنج در مناطقی که نماتد حفار شایع است، قابل توصیه است.

 

برحسب رقم مورد استفاده و نحوه مصرف (تازه‌خوری یا تبدیلی)، پایه انتخابی تأثیر زیادی روی میوه می­گذارد. پایه­هایی مثل رافلمون، ولکامریانایانا، لیموشیرین فلسطینی و رانگ­پورلایم که پیوندک روی آنها قدرت رشد بالایی دارند محصول بالایی نیز تولید می­کنند، اما کیفیت میوه ضعیف بوده و مقدار TSS و اسید میوه پایین است. این میوه­ها بیشتر برای صنایع تبدیلی مناسب بوده و برای تازه خوری مصارف کمتری دارند. به‌طور معمول، پرتقال و گریپ­فروت روی پایه نارنج، ترویر و کاریزا سیترنج و سیتروملو در افزایش کیفیت میوه و مصرف تازه‌خوری و هم­چنین صنایع تبدیلی مطلوب است.

 

معرفی پایه­های مهم مرکبات

الف) رافلمون: رافلمون (Citrus jambhiri Lush) بومی شمال شرقی هند است. احتمالاً این گونه یک دورگ طبیعی است. زیرا در مقایسه با گونه­های دیگر لیمو درصد چندجنینی بالایی از خود نشان داده ودر بسیاری ازکشورها به عنوان پایه‏ای سازگار با لمون­ها، لایم­ها، کامکوات، تانجلوها و نارنگی دنسی، مورد استفاده قرار می‏گیرد. مهم­ترین انگیزی استفاده از این پایه توسط باغداران، عادت‌پذیری این گونه به خاک­های شنی با مواد غذایی ضعیف است. ازآنجاییکه هدایت ریشه‏ای این پایه در دماهای پایین نسبتاً بالاست، لذا نسبت به پایه‏هایی مانند کاریزوسیترنج ازحساسیت بالایی به سرما برخوردار است. از اشکالات مهم این گونه حساسیت به بیماری بلایت و سرمازدگی است.

 

حساسیت این پایه در مقابل بیماری پوسیدگی ریشه و طوقه، نماتد مرکبات، بلایت و سرما زیاد بوده ولی در برابر زایلوپوروسیس، اگزوکورتیس و تریستزا تا حدودی مقاوم است. یکی از امتیازات پایه رافلمون آن است که میوه ارقام تجارتی روی آن بزرگ بوده و برای ارقام پرتقال و گریپ فروت بیشتر توصیه می­شود. این پایه برای کشت در اراضی مرطوب و با زهکش ضعیف مناسب نیست زیرا به پوسیدگی طوقهحساسیت زیادی دارد.

 

رافلمون یکی از پایه­های خوب برای مناطق گرم با خاک شنی عمیق بوده و درختان بر روی این پایه سریع‌الرشد بوده و دارای طول عمر زیاد و پربار هستند. هر چند قدرت رشد بالا، از کیفیت میوه کاسته و TSS و TA را پایین نگاه می­دارد. پایه رافلمون دارای سیستم ریشه انبوه و نسبت به خشکی، نمک و بر خاک مقاومت نشان می­دهد.

 

ب) لیموی ولکامریانا: لیموی ولکامریانا یا Citrus volkameriana Ten &Pasq تولید درختانی بزرگ، پررشد، با محصول خیلی بالا و کیفیت پایین می­کند. ارقام پیوندی روی پایه ولکامریانا نسبت به سایر لیموها، مقاوم تر به سرما بوده و حساس به تریستزا و زایلوپوروسیس نیستند. این پایه حساس به نماتد مرکبات و بلایت است. پایه ولکامریانا با اینکه نسبت به فیتوفترا (گونه پارازیتیکا) مقاومت نشان می­دهد، در برابر گونه سیتروفتورا حساس است. استفاده از این پایه جهت رفع مشکل کلروز ناشی از کمبود آهن، روی و منگنز در خاک­های آهکی جنوب توصیه شده است.

 

ج) ماکروفیلا (آلیمو (Alemow)): گونه ماکروفیلا دورگ بین Citrus grandis × Citrus celebicaبوده و بومی فیلیپین است. این گونه به نام Citrus macrophyllaWester نامگذاری شده و از لحاظ ظاهری خیلی شبیه به لیموها و لایم است. ارقام پیوندی روی آن درختانی بزرگ، پررشد و پرمحصول، لیکن با کیفیت پایین تولید می­کنند. گونه ماکروفیلا ضمن آنکه عناصر بر، کلر، و کلسیم خاک را به خوبی تحمل می­کند در برابر فیتوفترا مقاوم است اما در برابر تریستزا و زایلوپوروسیس مقاومت نشان نمی­دهد. اگر چه نسبت TSS به TA روی این پایه بهتر از لیمو­های دیگر است لیکن نسبت به پیوندهایی که پرتقال و گریپ فروت روی پایه­های نارنج، کاریزا سیترنج و سیتروملو پیوند می­شوند پایین‌تر است. عیب مهم آن حساس بودن به سرما می‌باشد.

 

با مطالعه اثر کلرید سدیم، یون سدیم و کلر در این پایه مشخص شد که تیمار یون سدیم اثر کمتری در کاهش بیوماس شاخه نسبت به یون کلر داشت. اثر این دو عنصر در ریشه  نسبت به هم معنی­دار نبود. میزان کاهش رشد در شاخساره ماکروفیلا برابر ۱۶ درصد و در ریشه برابر ۱۹ درصد بود. تیمار کلراید در برگ­ها ایجاد سمیت و سوختگی می­نماید که ناشی از اثر تجمع یون کلر است. یون سدیم موجود در نهال­های ماکروفیلا، باعث کاهش انتقال یون پتاسیم به شاخه­ها شد که این امر به طور غیر مستقیم سرعت جذب دی­اکسید کربن را کاهش داد. استفاده از این پایه با هدف رفع مشکل کلروز ناشی از کمبود آهن، روی و منگنز در خاک­های آهکی جنوب توصیه شده است. چون ریشه‌های آن با سهولت بیشتری عناصر را جذب کرده است. ماکروفیلا تنها پایه‌ای است که مقاومت pH بالاتر از ۸ را دارد و قدرت جذب آن از سایر مرکبات بیشتر است.

 

در اسپانیا از پایه ماکروفیلا به‌طور گسترده­ای برای لمون­ها استفاده می­شود. تجاری بودن این پایه به دلیل اثر پیش‌رسی آن در تولید است. درختان روی این پایه ظرف مدت یک تا دو سال دارای رشدی تنومند همراه با میوه­دهی سنگین بودند. اندازه میوه بزرگ است اما میوه­ها روی درختان جوان دارای مقادیر کمتری آب و مواد جامد محلول بوده و تمایل به خشکیدگی زودرس دارند.

 

د) رانگپورلایم: رانگپورلایم جزء دورگ­های نارنگی است و به نام Citrus limoniaOsbeck شناخته شده است. این دورگ از گروه لایم­های ترش بوده و از حیث ساختار رشد و تولید میوه شبیه به لیمو­ها است و غیر از برزیل در سایر مناطق مرکبات­خیز دنیا گسترش چندانی نیافته است. این پایه به شوری خاک و آهک، مقاوم و به سرما تا حدودی مقاومت نشان می­دهد. دو ویژگی مقاومت به تریستزا و خشکی در این پایه قابل ملاحظه است، ولی به اگزوکورتیس، فیتوفترا و نماتد مرکبات حساس است.

 

ه) نارنگی کلئوپاترا: یکی از پایه­های مناسب مرکبات (غیر از لیمو)، نارنگی کلئوپاترا یا Citrus reshni Hort. Ex. Tan بوده که بعضی از گیاهشناسان هنوز آن را C. reticulata می­شناسند. از ویژگی­های خوب این رقم مقاومت در برابر تریستزا، اگزوکورتیس، زایلوپوروسیس، شوری، سرما، خاک­های شنی و خاک­های آهکی است و بالاترین مقاومت به EC در بین مرکبات را دارد و بعد از آن ماکروفیلا می‌باشد. با آنکه این پایه می­تواند جایگزین نارنج شود ولی کوچکی اندازه میوه روی این پایه و نیز دیر به بار رفتن موجب عدم گسترش آن شده است. کلئوپاترا پایه بسیار مناسبی برای نارنگی­ها، پرتقال­های پاین­اپل، هاملین و دورگ‌های تمپل است. این پایه حساس به کلراید بوده و چون یون کلراید تولید اتیلن را تحریک می­کند رشد شاخه­ها کاهش یافته و در غلظت­های بالاتر کلروز برگی و در نهایت ریزش برگ را در پی دارد.

 

و) نارنج: نارنج C. aurantium L. رایج­ترین پایه مرکبات در مناطق مرکبات خیز دنیا بوده است. حساسیت این پایه به تریستزا موجب شده که استفاده از این پایه به کشورهای استرالیا، آرژانتین، برزیل، کالیفرنیا، اسپانیا، آمریکا و آفریقای جنوبی محدود شود. ارقام روی این پایه دارای قدرت رشدی متوسط، تاج بزرگ، سیستم ریشه وسیع و عمیق بوده و ضمن مقاومت در برابر سرما، نسبتاً مقاوم به خشکی هستند. خاک­های سنگین با زهکشی ضعیف و نیز فیتوفترا را تحمل می­نماید.  نارنج در برابر نماتد مرکبات و بلایت حساس است. اندازه میوه روی این پایه نسبت به راف­لمون کوچکتر ولی نسبت به کلئوپاترا بزرگتر بوده، اما میزان TSS و TA میوه بالا است. همین مشخصه همراه با مقاومت به گموز و سرما سبب شده که هم­چنان نارنج مورد توجه باغداران باقی بماند.از نظر مقاومت به سرما، ارقام پیوند شده روی نارنج،پونسیروسو سیتروملو تقریباً یکسان هستند. ولی برتری محسوسی نسبت به پایه‏های گروه لمون و نیز سیترنج‏ها دارند. برای مناطقی که میوه برای مصرف تازه‏خوری تولید می‏شود پایه مناسبی است.

  


مطالب دیگر در مورد مرکبات

گیاه شناسی مرکبات

ارقام مرکبات

نارنگی

پارتنوکارپی

جهش و شیمر

صفات کمی و کیفی

شرایط محیطی

فیزیولوژی مرکبات

سبززدایی مرکبات

پایه های مرکبات

هرس مرکبات

آبیاری مرکبات

نیازهای غذایی مرکبات

محصولات آموزشی مربوط به باغبانی - میوه کاری با امکان خرید پستی

مجموعه کامل آموزش مرکبات

مجموعه کامل آموزش مرکبات

مجموعه کامل آموزش مرکبات کاملا به زبان فارسی 1 عدد دی وی دی ( اورجینال ) قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به نصب دارای گارانتی تعویض در...
آموزش کاشت سیب

آموزش کاشت سیب

آموزش کاشت سیب کاملترین مجموعه آموزشی کاشت سیب 1 عدد سی دی کاملا به زبان فارسی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض...
فیلم آموزشی نگهداری و مراقبت از درختان سیب پاکوتاه یا مالینگ مرتون

فیلم آموزشی نگهداری و مراقبت از درختان سیب پاکوتاه یا مالینگ مرتون

فیلم آموزشی نگهداری و مراقبت از درختان سیب پا کوتاه یا مالینگ مرتون کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ...
فیلم آموزشی هرس درختان سیب

فیلم آموزشی هرس درختان سیب

فیلم آموزشی هرس درختان سیبکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی...
نرم افزار آموزشی کشت انگور

نرم افزار آموزشی کشت انگور

نرم افزار آموزشی کشت انگورکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبدون نیاز به نصبدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در...
فیلم آموزشی پیوند درختان انگور

فیلم آموزشی پیوند درختان انگور

فیلم آموزشی پیوند درختان انگور کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع...
فیلم آموزشی هرس درختان انگور

فیلم آموزشی هرس درختان انگور

فیلم آموزشی هرس درختان انگور کاملا به زبان فارسی شامل 1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع...
فیلم آموزشی احداث و احیای تاکستان دیم

فیلم آموزشی احداث و احیای تاکستان دیم

  فیلم آموزشی احداث و احیای تاکستان دیمکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع...
فیلم آموزشی تهیه کشمش

فیلم آموزشی تهیه کشمش

فيلم آموزشی تهیه کشمشکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی دی...
مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت گردو

مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت گردو

کاملترین مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت گردو 1عدد سی دی کاملا به زبان فارسی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر...
فیلم آموزشی كاشت و باغبانی فندق

فیلم آموزشی كاشت و باغبانی فندق

فیلم آموزش كاشت و باغبانی فندق کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع...
کاشت، داشت و برداشت بادام

کاشت، داشت و برداشت بادام

كاملترين مجموعه آموزشی كاشت، داشت و برداشت بادامکاملا به زبان فارسی1 عدد دی وی دی ( اورجینال )قابل اجرا و استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی...
آموزش کشت توت فرنگی در گلخانه

آموزش کشت توت فرنگی در گلخانه

فیلم آموزشی کاشت - داشت - برداشت توت فرنگی در گلخانه کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قیمت: 3500 تومان قابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر...
آموزش کاشت انار

آموزش کاشت انار

آموزش کاشت انار کاملترین نرم افزار آموزشی کاشت، داشت و برداشت انار کاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و کارکرد ساده...
مجموعه نرم افزارهای آموزشی کاشت، داشت و برداشت پسته

مجموعه نرم افزارهای آموزشی کاشت، داشت و برداشت پسته

مجموعه نرم افزارهای آموزشی کاشت، داشت و برداشت پسته 1 عدد سی دی ( شامل دو نرم افزار آموزشی در مورد پسته)کاملا به زبان فارسیبدون نیاز به نصب ( اجرا...
نرم افزار آموزشی  کشت مرکبات

نرم افزار آموزشی کشت مرکبات

نرم افزار آموزشی  کشت مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نیاز به نصب دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع...
فیلم آموزش هرس مرکبات

فیلم آموزش هرس مرکبات

فیلم آموزشی هرس مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی در سی دی در...
فیلم آموزشی برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکبات

فیلم آموزشی برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکبات

فیلم آموزشی راهکارهای برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکباتکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی...
نرم افزار آموزشی کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی

نرم افزار آموزشی کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی

نرم افزار آموزشی کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی کاملا به زبان فارسی۱ عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و کارکرد ساده...
نرم افزار آموزشی استفاده از عناصر کم مصرف در کشاورزی (محصولات زراعی و باغی)

نرم افزار آموزشی استفاده از عناصر کم مصرف در کشاورزی (محصولات زراعی و باغی)

نرم افزار آموزشی استفاده از عناصر کم مصرف در کشاورزی (محصولات زراعی و باغی) کاملا به زبان فارسی۱ عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و کارکرد...
فیلم آموزشی کاشت، داشت و برداشت خرما

فیلم آموزشی کاشت، داشت و برداشت خرما

فيلم آموزشی كاشت، داشت و برداشت خرماکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع...
نرم افزار آموزشی کاشت، داشت و برداشت خرما

نرم افزار آموزشی کاشت، داشت و برداشت خرما

نرم افزار آموزشی كاشت، داشت و برداشت خرماکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دی قابل استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ بدون نياز به نصب ( داراي آتوران) و كاركردي...
نرم افزار آموزشی کاشت،داشت و برداشت زیتون

نرم افزار آموزشی کاشت،داشت و برداشت زیتون

نرم افزار آموزشی کاشت،داشت و برداشت زیتون کاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل اجرا در کامپیوتر و لپ تاپبا نصب و کارکرد ساده و رواندارای گارانتی تعویض...
فیلم آموزشی هرس درختان زیتون

فیلم آموزشی هرس درختان زیتون

فیلم آموزشی هرس درختان زیتونکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر...
آموزش برداشت و فرآوري زیتون

آموزش برداشت و فرآوري زیتون

آموزش برداشت و فرآوري زيتون (زيتون شور) آموزش برداشت و فرآوري زيتون (زيتون شور)شامل 1 سي دي آموزش تصويريبه زبان فارسی قابل نمایش در کلیه دستگاه های...
اشتغال زایی با پرورش میوه های گلخانه ای

اشتغال زایی با پرورش میوه های گلخانه ای

اشتغال زایی با پرورش میوه های گلخانه ایهم اکنون استارت کار خود را با مجموعه آموزشها و ترفندهای ما بزنیدبا مجموعهع آموزشی ما صاحب مهارت هایی شوید که استاد...

محصولات آموزشی مربوط به باغبانی - درختکاری با امکان خرید پستی

فيلم آموزشي تکنیک‌های پیوند زنی + پیوندزنی درختان گردو(2 عدد سی دی)

فيلم آموزشي تکنیک‌های پیوند زنی + پیوندزنی درختان گردو(2 عدد سی دی)

فيلم آموزشي تکنیک‌های پیوند زنی + پیوندزنی درختان گردو(2 عدد سی دی)کاملا به زبان فارسی 2 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو سی دی، کامپیوتر و لپ تاپدارای گارانتی...
فيلم آموزش عملي هرس درختان

فيلم آموزش عملي هرس درختان

فيلم آموزش عملي هرس درختان کاملا به زبان فارسی 1 عدد سی دی قابل پخش در ويدئو سي دي، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در صورت وجود هر نوع خرابی...
فیلم آموزشی کاشت درختان مثمر در اراضی شیب دار و کم بازده با استفاده از سامانه های آبگیر و سوپر جاذب ها

فیلم آموزشی کاشت درختان مثمر در اراضی شیب دار و کم بازده با استفاده از سامانه های آبگیر و سوپر جاذب ها

فیلم آموزشی کاشت درختان مثمر در اراضی شیب دار و کم بازده با استفاده از سامانه های آبگیر و سوپر جاذب هاکاملا به زبان فارسی1 عدد سی دیقابل پخش در ویدئو...
نرم افزار آموزشی درختکاری به همراه فیلم آموزشی نهال کاری

نرم افزار آموزشی درختکاری به همراه فیلم آموزشی نهال کاری

نرم افزار آموزشی درختکاری به همراه فیلم آموزشی نهال کاری کاملا به زبان فارسی1 عدد دی وی دی ( اورجینال )قابل اجرا و استفاده در کامپیوتر و لپ تاپ اين...
فیلم آموزشی صنوبر کاری – زراعت چوب

فیلم آموزشی صنوبر کاری – زراعت چوب

فیلم آموزشی صنوبر کاری – زراعت چوب کاملا به زبان فارسی 1 عدد دی وی دی ( اورجینال ) قابل پخش در دی وی دی پلیر، کامپیوتر و لپ تاپ دارای گارانتی تعویض در...

توليد و فروش انواع نشا گياهان دارویی توسط شرکت زرین گیاه، توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم، طبق نیاز و سلیقه شما. بصورت ریشه لخت، کیسه ای، گلدانی و ...

پرفروش ترین نشاء گیاهان دارویی. برای خرید یا آشنایی با هر کدام بر روی آن کلیک کنید یا

با شرکت زرین گیاه تماس بگیرید 09147297295 ( تهیه نشاء و قلمه )

آویشن باغی, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
آویشن باغی
اسطوخودوس, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
اسطوخودوس
بادرنجبویه, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
بادرنجبویه
به لیمو, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
به لیمو
فیسالیس, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
فیسالیس
مریم گلی دارویی, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
مریم گلی دارویی
سنبل الطیب,نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
سنبل الطیب
گاوزبان ایرانی, نشا, نشاء, فروش نشا, تولید نشا گیاهان دارویی, خرید نشا, نشا گیاهان دارویی, فروش نشا گیاهان دارویی, ارسال نشا گیاهان دارویی به سراسر ایران
گاوزبان ایرانی
تماس با بخش فروش شرکت زرین گیاه برای تهیه نشاء و قلمه
09147297295
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای دیدن همه محصولات شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه بر روی دکمه زیر کلیک کنید
برای عضویت در کانال تلگرام شرکت زرین گیاه کلیک کنید

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشا انواع گیاهان دارویی می باشد.

شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر پايه دانش فني روز و تجربه چندين ساله در عرصه تولید نشا گياهان دارويي توانسته است تا با توليد کيفي انواع نشا گیاهان دارویی گامي بزرگ در نهادينه کردن فرهنگ جايگزيني روش هاي کشت سنتي با کشاورزي مدرن روز جهان بردارد. لذا از متقاضیان عزیز تقاضا می گردد نسبت به دادن سفارش با شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه تماس گرفته و جهت هماهنگی بیشتر اعلام آمادگی فرمایند. شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بعد از عقد قرارداد، در هر میزانی توانایی تولید نشاءهای گیاهان دارویی مانند نعناع فلفلی، مریم گلی دارویی، بادرنجبویه، آویشن باغی، سرخارگل، سنبل الطیب، خار مریم، زوفا، به لیمو و بسیاری از گیاهان دارویی دیگر را دارا می باشد.

برای ورود به سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر روی همین متن کلیک کنید.

لطفاً برای اطلاع از قیمت به روز نشاء گیاهان دارویی با شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه تماس بگیرید.

لیست بعضی از نشاء های تولیدی شرکت زرین گیاه ( توانایی تولید نشاء انواع گیاهان دارویی را داریم )

ردیف

نوع نشاء تولیدی

روش تکثیر

نام انگلیسی

نام علمی

قیمت (تومان)

1

اسطوخودوس

بذر

Lavender

Lavandula officinalis

قیمتهای به روز و روزانه در خود سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه وجود دارد. لطفاً برای ورود به سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر روی همین متن کلیک کنید

2

گل راعی

بذر

St. John̕ s wort

Hypericum perforatum

3

بادرنجبویه

بذر

Balm

Melissa officinalis

4

زوفا

بذر

Hyssop

Hyssopus officinalis L.

5

شیشا

بذر

Tansy

Tanacetum vulgare L.

6

مریم گلی

بذر

sage

Salvia officinalis

7

آویشن باغی

بذر

Thyme

Thymus vulgaris

8

سرخارگل

بذر

Purple coneflowers

Echinanaceae purpurea

9

آرتیشو

بذر

Artickoke

Cynara scolymus

10

خار مریم

بذر

Holy thistle

Silybum marianum

11

سنبل الطیب

بذر

valerian

Valeriana officinalis

12

گاو زبان ایرانی

بذر

viper̕ s bugloss

Echium amoenum

13

به لیمو

قلمه

Lippia

Lippia citriodora

14

ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم

Pepper mint

Menthea piperita

 

آماده دریافت سفارش شما جهت تولید نشاء انواع گیاهان دارویی هستیم.

برای ورود به سایت اینترنتی اختصاصی شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه بر روی همین متن کلیک کنید.

لطفاً برای اطلاع از قیمت به روز نشاء گیاهان دارویی با شرکت تعاونی زرین گیاه ارومیه تماس بگیرید.